Artykuły

Artykuły / Praca na „wakacje” – jak i gdzie szukać, żeby dorobić latem?
Praca na „wakacje” – jak i gdzie szukać, żeby dorobić latem?
14.06.22
pobierz Zapisz artykuł jako PDF
Praca na „wakacje” – jak i gdzie szukać, żeby dorobić latem?

Jesteś studentem i szukasz pracy na wakacje? A może po prostu chcesz dorobić do domowego budżetu, bo rosnąca drożyzna i szybujące ceny paliwa przyprawiają Cię o dreszcze? Sprawdź jak, gdzie i czego szukać, aby całkiem nieźle zarobić.

Jak szukać pracy na wakacje?

Martwisz się brakiem doświadczenia? Pracodawcy, szukający pracowników na lato, zazwyczaj nie oczekują specjalistycznych kursów czy kwalifikacji ani nawet doświadczenia w branży. Twoim największym atutem są chęci i motywacja do pracy! Brzmi dobrze? A jest jeszcze lepiej – sezonowa praca zazwyczaj wiąże się z wypłatą dniówek lub tygodniówek. Szukają jej licealiści, studenci oraz osoby, którym przyda się dodatkowe źródło dochodu. Co istotne, pracę sezonową często można zacząć dosłownie od zaraz – liczy się więc także dyspozycyjność.

Gdzie szukać pracy na wakacje?

Istnieją branże, które latem uginają się od ogłoszeń o pracę i w tym gorącym (dosłownie!) okresie potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Gdzie szukać, by szybko i skutecznie znaleźć pracę na wakacje?

· Gastronomia

W wakacje o wiele częściej i chętniej jadamy w restauracjach. A jeśli do tego wziąć pod uwagę Pomorze, które jest jedną z najpopularniejszych „wakacyjnych miejscówek”, goszczących w sezonie dziesiątki tysięcy turystów, to mamy „lidera” w kategorii „praca szuka człowieka na sezon”. Szeroko pojęta gastronomia jest branżą, w której latem bardzo łatwo jest znaleźć pracę na stanowisku np. kelnera/kelnerki, pomocy kuchennej czy też baristy oraz kucharza, jeśli masz odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, jesteś osobą energiczną, komunikatywną i otwartą, to „gastro” na wakacje może być nie tylko świetnym sposobem na dorobienie kilku stówek, ale i ciekawym doświadczeniem. No i nie zapominajmy o napiwkach!

· Hotelarstwo i agroturystyka

Kolejną branżą, która latem i szczególnie w woj. pomorskim potrzebuje wsparcia i chętnie zatrudnia sezonowych pracowników, jest hotelarstwo. Warto się rozejrzeć i poszukać zatrudnienia np. w recepcji, przy sprzątaniu obiektów agroturystycznych, roznoszeniu ulotek promocyjnych lub obsłudze klientów. Wiele ośrodków wypoczynkowych szuka osób, które pomogą przy bieżących obowiązkach, bo z racji zwiększonego ruchu, etatowi pracownicy czy właściciele obiektów, po prostu się nie wyrabiają.

· Transport i dostawa

Za kółkiem czujesz się jak ryba w wodzie? A może kochasz być w ruchu i jeździć rowerem? Jeśli tak to latem możesz znaleźć pracę w transporcie i dostawie np. jako dostawca jedzenia lub kurier. I dzięki temu będziesz robić to, co lubisz i zgarniesz za to niezłą wypłatę.

Najważniejsze, czym powinieneś się charakteryzować to punktualność, ostrożność i bezpieczna jazda w ruchu drogowym. Warto dodać też otwartość do ludzi i znajomość topografii miasta. Wtedy z pewnością sezonowa praca w transporcie będzie Twoja (tu też zdarzają się napiwki).

· Budowa i remonty

To mocna propozycja przede wszystkim dla mężczyzn. Każda „złota rączka” może poszukać sezonowej pracy w budowlance. Lato jest okresem intensywnie przeprowadzanych remontów i jak pewnie zdajesz sobie sprawę – każda para rąk do pracy się przydaje. Nie musisz posiadać doświadczenia – możesz szukać zatrudnienia np. na stanowisku pomocnika czy pracownika ogólnobudowlanego. W tej branży często zdarzają się dniówki lub tygodniówki. Pamiętaj też, że jeśli startujesz bez doświadczenia, to z pewnością nauczysz się wielu przydatnych (również prywatnie) umiejętności.

· „Wakacyjne perełki”, czyli praca przy obsłudze letnich atrakcji

Pamiętajmy, że lato to nie tylko zwiększony ruch w restauracjach i hotelach czy intensywnie przeprowadzane remonty, ale także masa wakacyjnych atrakcji, które ktoś musi obsłużyć! W Trójmieście i okolicach jest ich naprawdę całe mnóstwo – trzymaj więc rękę na pulsie i sprawdzaj oferty na dryg.pl.

Jeśli więc lubisz pracę z ludźmi, jesteś osobą towarzyską, wygadaną i uwielbiasz słońce oraz wakacyjny klimat, rozejrzyj się za pracą np. przy obsłudze spływów kajakowych, organizacji imprez i festynów na świeżym powietrzu lub sprzedaży lodów i gofrów na plaży.

W wakacje szczególnie poszukiwani są także animatorzy zabaw dla dzieci czy osoby pilnujące porządku i bezpieczeństwa na tzw. dmuchawcach, które biją rekordy popularności w wakacje. Jak widzisz, rozwiązań jest naprawdę wiele.

Ile można na tym zarobić?

Wszystko fajnie i dobrze brzmi, tylko na pewno chcesz wiedzieć – „ile można na tym zarobić”? I słusznie! 😊 Bo choć możemy tu podać przykłady to wolimy, żebyś zobaczył(a) konkrety i po to zapraszamy na dryg.pl 👉 https://dryg.pl/oferty-pracy.

Wybierz branżę i rodzaj pracy, która Cię interesuje, a potem przeglądaj i porównuj stawki na rękę, które są podane w każdej ofercie. Konkretnie lub w widełkach. Widzisz i wiesz, ile możesz zarobić. Łap za telefon, aplikuj lub dzwoń – praca czeka!

dryg znajdź pracownika

Znajdź pracę na dryg.pl

  • Stawka na rękę podana w każdej ofercie pracy
  • Forma zatrudnienia, lokalizacja i oczekiwania jasno określone
  • Aplikowanie na oferty jest proste – możesz zadzwonić lub wybrać szybką aplikację bez CV
  • Gwarantowana odpowiedź w ciągu 7 dni

Przeglądaj oferty pracy

pobierz Zapisz artykuł jako PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły

dryg kontakt